sobota, 6 grudnia 2014

Domowe sposoby na czyszczenie dywanów wady i zalety

Zaletą jest na pewno to, że można ten zabieg wykonać samodzielnie i bez większych nakładów finansowych. W zależności oczywiście od plam, przysłowiową "pianką do dywanów" można usunąć powierzchowne zabrudzenia.

Na rynku dostępnych jest wiele proszków piorących do dywanów. Na reklamie uśmiechnięta pani energicznie rozsypuje proszek po całym dywanie, wciera szczotką, odkurza i......vuala! dywan czysty i bialutki.
Nic bardziej mylnego! Owszem dywan można w ten sposób odświeżyć tylko czy ktoś zadaje sobie pytanie , co się dzieje z resztkami proszku, które pozostały głęboko w runie?

Ostatnio trafiła do nas klientka z dywanem właśnie po takiej "operacji". Prosiła o gruntowne wyczyszczenie i porządne płukanie, jej pies zachorował na jakąś chorobę skóry po tym proszku, drapał się jak szalony a ona wydała sporo pieniędzy na leczenie.

Po pierwszym płukaniu z dywanu wychodziła tylko piana, dopiero po trzecim razie było w porządku.

Tu przestroga dla wszystkich, nie zawsze reklama jest prawdziwa. Pewne rzeczy trzeba wziąć na trzeźwy rozum. Bo skoro pies tak zareagował, to jaka będzie reakcja u małego dziecka.......?www.pralniadywanow.czystydom.biz.pl

1 komentarz:

  1. u mojej koleżanki dzieci też wystąpiła alergia od proszku. trzeba na to uważać.

    OdpowiedzUsuń